Ktorému z rusov sa podarilo dosiahnuť titul prvej rakety sveta v rebríčku atp

3. mája 1999 sa Jevgenij Kafelnikov umiestnil na prvom mieste v rebríčku ATP a stal sa prvým Rusom, ktorý dosiahol takýto výsledok. Poďme zistiť, či existujú ďalší tenisti z Ruska, ktorým sa podarilo zopakovať jeho úspech? Ukázalo sa, že existuje. Podarilo sa to iba Maratovi Safinovi, ale vodca národného tímu Daniil Medvedev je stále na druhom riadku hodnotenia a predvádza vynikajúcu hru na kurte.

Evgeny Kafelnikov

Ruskí športovci už dlho nemali veľký úspech v trávnikovom tenise. Príležitosť trénovať na španielskych kurtoch, úspech dievčat a osobitný prístup Borisa Jeľcina k tomuto športu urobili svoju prácu. Jevgenij Kafelnikov sa stal prvým, ktorému sa podarilo nielen vyhrať grandslamový turnaj, ale aj viesť rebríček ATP vo veku 25 rokov, pričom prvé miesto si udržal 6 týždňov. Samotný tenista tvrdí, že to bol jeho hlavný cieľ.

"Porazili sme ich": Lyubov Uspenskaya zvíťazila proti svojmu manželovi na súdeVedci z Číny našli príčinu nepríjemnej chuti vody z mikrovlnnej rúry10% zo sumy: odborník dal odporúčania, o tom, ako sa hromadiť kapitál z platu

Eugene sa narodil v roku 1974 v meste Soči. Prvýkrát v živote si vzal raketu ako šesťročný a v siedmich rokoch sa už pripojil k rezerve národného tímu ZSSR medzi najmladšími tenistami. Dvanásť rokov trénoval Kafelnikov pod vedením Valeryho Šiškina, ktorý aktívne praktizoval účasť svojich zverencov vo štvorhre. Prvý úspech Jevgenija prišiel na juniorskom svetovom šampionáte vo dvojici s ukrajinským tenistom Andrejom Medvedevom.

V roku 1996 urobil Kafelnikov niečo, čo nikto nemohol zopakovať - vyhral Roland Garros vo dvojhre aj štvorhre súčasne. Za 9 rokov svojej kariéry vo veľkých športoch okrem dvoch víťazstiev vo dvojhre na turnajoch BS vyhral štvorhru štyrikrát.

"Dobré dievčatá": Penkin vyvrátil svoje slová o afére so sólistami "Mirage""Sber" urobí svoje pobočky uhlíkovo neutrálnymi do roku 2030San Maríno plánuje otvoriť očkovaciu turistiku so Sputnikom V 17. Mája

Na svojom konte má 25 dvojitých triumfov. Kafelnikov vyhral turnaje série ATP sám 26-krát a 27-krát vo štvorhre. A tiež vyhral olympijské hry v roku 2000 a stal sa víťazom Davisovho pohára -2002.

Po sláve

Kafelnikov opustil svoju kariéru v roku 2003, po ktorom sa začal zaujímať o golf a poker, pričom aj tu dosiahol významný úspech. Venuje sa podnikaniu, vychovával svoju dcéru Alyoshu, 1998.r., ktorá po rozvode s Máriou Tiškovou žila so svojím otcom. , dievča sa venuje modelingu.

Marat Safin

Šport bol vždy na prvom mieste v rodine Safin. Môj otec bol športový úradník a moja matka bola tenistka. Následne sa stala trénerkou, takže jej syn a dcéra (Dinara Safina) zbierali rakety od raného detstva. Bratovi a sestre sa navyše podarilo stať sa jedinými príbuznými na svete, ktorým sa podarilo dostať na prvé miesto v rebríčku ATP a WTA.

Hlavné príznaky dlhodobej Covidy pomenovali americkí vedciV pokladni "Devyataev" - je nový film Timura Bekmambetova o slávnom pilotoviTakmer všetky SUV, crossovery, SUV majú na streche rebrá

Marat je o šesť rokov mladší ako Kafelnikov, ale na začiatku noughties, keď sa dostal do tenisovej elity, sa mu podarilo chytiť svojho staršieho priateľa na kurte. Boli to nielen súperi, ale aj členovia národného tímu, v rámci ktorého vyhrali Davisov pohár -2002. Marat sa podarilo vziať pohár v roku 2006, keď Kafelnikov už nevykonával.

Safin má na konte dve víťazstvá v turnajoch BS a 17 v turnajoch ATP . Bol v hodnosti vodcu svetového rebríčka 9 týždňov, čím prekročil ukazovatele Kafelnikova.

Na konci svojej kariéry Marat kandidoval do Štátnej dumy. V roku 2017 rezignoval na funkciu, zostal však športovým poradcom Vyacheslava Volodina. Tenista sa vyskúšal ako športový komentátor, ale svoj život nespájal s povolaním novinára. Marat nikdy nebol ženatý.

Európska plážová krajina, kde si môžete oddýchnuť za 80 tisíc. rubľov pre dvochLevica s tetovaním: ukrajinská žena, ktorá dokázala uzdraviť rany rozvedeného BatyrevaEva Mendes priznala, že pred 20 rokmi bola z nej v rozpakoch "podivná tvár"

Daniil Medvedev

Dnes má vodca národného tímu 25 rokov, ako kedysi Jevgenij Kafelnikov. Daniil však svoje výkony na kurte nenašiel, a tak neustále zdôrazňuje, že za svojich inšpirátorov považuje Nikolay Davydenko a Marat Safin.

Medvedev je presvedčený, že keby bol Marat viac motivovaný hrať tenis, mohol dosiahnuť veľký úspech. Stále existujú legendy o jeho skoku, vynikajúcom podaní a backhande. Daniil vyhral 10 turnajov ATP, ale nepodal sa na žiadny grandslamový turnaj. Najlepším úspechom sú dve finále. V roku 2020 sa mu však podarilo vyhrať finálový turnaj, na ktorom sa zúčastňuje top 8 rebríčka ATP. To je neuveriteľné úspech pre takého mladého športovca.

Dnes tenista zaujíma druhú líniu svetového rebríčka, ale vek vám umožňuje nezastaviť sa tam. V apríli Medvedev vynechal "Masters" v Monaku kvôli pozitívnemu testu na koronavírus. Keby sa mohol zúčastniť súťaže, ktovie, aké miesto by teraz obsadil vo finálovej tabuľke.

Kvôli Danielovej kariére sa celá rodina presťahovala z Moskvy do Francúzska, kde v súčasnosti trénuje. Na mrzutosť fanúšikov vás informujeme, že Medvedev je ženatý. Jeho manželka sa volá Daria.